Gimnastyka korekcyjna online

A oto zestaw ćwiczeń z gimnastyki korekcyjnej od Pani Małgosi.

Dzieci w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym, charakteryzującym się dysproporcjami pomiędzy wzrostem, masą ciała i kształtowaniem się kośćca, są narażone na różnorodne wady postawy. W tym wieku ulega zaburzeniu równowaga układu mięśniowego, rozciągnięcie więzadeł i występują nawyki przyjmowania nieprawidłowej postawy.
Aby zapobiec tym wadom, należy stosować systematycznie ćwiczenia korekcyjne.

Zestaw nr 1.
Ćwiczenia dla dzieci o płaskich stopach i okrągłych plecach.
1.PW (pozycja wyjściowa)
Stanie w rozkroku. Wdech – wciągnięcie powietrza nosem, z uniesieniem rąk do góry, wydech – wypuszczenie powietrza ustami z głębokim, luźnym skłonem.
Powtarzamy 10 razy
2.PW – W staniu, plecy wyprostowane ( ściągnięte łopatki, głowa uniesiona ) dłonie oparte na biodrach. Marsz na palcach – 30 kroków
Marsz na piętach – 30 kroków
3.PW - Siad podparty . Zwijanie palcami stóp małego koca, ręcznika.
4.PW - Siad skrzyżny, ręce wyprostowane w bok, krążenia ramion od przodu w tył ( małe koła, duże koła) -powtarzamy 10 -20 razy.
5.PW - Siad skrzyżny, ręce na kolanach, plecy proste, na przemian odrzuty ramion w tył w górę ze skrętem głowy w kierunku ruchu - powtarzamy 10 – 20 razy
6.PW – Plecy wyprostowane, stopy w małym rozkroku. Pięć przysiadów, ręce wyprostowane w przód.
7.PW- Leżenie na plecach, ręce ułożone wzdłuż ciała. Spokojne oddychanie: wdech nosem -ręce nad głowę, wydech ustami -ręce opuszczamy wzdłuż ciała.

Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej
mgr rehabilitacji ruchowej Małgorzata Siemdaj - Kozmowska